Strona główna Powiat DrawskiDrawsko Pomorskie Rozmowa z Mariuszem Rufkiewiczem – ostatnie sukcesy siłaczy z Jankowa

Rozmowa z Mariuszem Rufkiewiczem – ostatnie sukcesy siłaczy z Jankowa

przez admin

W ostatnim czasie członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych z Jankowa (gmina Drawsko Pomorskie) osiągnęli znaczące sukcesy.

W Pabianicach w Mistrzostwach Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i w Martwym Ciągu zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo zdobyli sześć złotych i trzy srebrne medale, ustanowili jeden rekord Europy w martwym ciągu oraz zdobyli cztery puchary w Open.

W konkurencji martwy ciąg Mariusz Rufkiewicz ustanowił NOWY REKORD EUROPY FEDERACJI WPA  – 265 kg. Zdobyte punkty w trójboju dały Mariuszowi dodatkowo pierwsze miejsce w Open weteranów.

Kolejne sukcesy zawodnicy wywalczyli podczas Pucharu Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym, który odbył się w miejscowości  Skórzec.

W kategorii junior do lat 17 w wadze do 75 kg reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo, uczeń klasy I Technikum Informatycznego  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. Mateusz Tyma  w bardzo pięknym stylu wywalczył srebrny medal Pucharu Świata,  poprawiając przy okazji swoje rekordy życiowe.

W tym samym dniu kolejny reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo Karol Frąckowiak w kategorii senior do 100 kg  był nie do pobicia i zdobył złoty medal Pucharu Świata w trójboju siłowym.