Jak zgasić pożar ? OSP Broczyno prowadzi szkolenia dla mieszkańców

Jak zgasić pożar ? OSP Broczyno prowadzi szkolenia dla mieszkańców

Strażacy z OSP Broczyno realizują projekt ,,OSP Broczyno uczy jak bezpiecznie i skutecznie gasić ogień”. Kilka miesięcy temu napisali projekt i dzięki zaangażowaniu mieszkańców powiatu drawskiego otrzymali środki z programu Społecznik na realizację swojej inicjatywy. Ich pomysł jest prosty – chcą nauczyć mieszkańców jak gasić pożary.

W związku z projektem wpadli również na pomysł i wykonali własnoręcznie specjalne wanienki, które podczas pokazów wypełniane są wodą i dodatkowo gazem. Strażacy taka wanienkę podpalają, a osoby biorące udział w szkoleniu muszą to zgasić. Oczywiście strażacy dają dobre rady jak kto robić.

W niedzielę 27 października strażacy z OSP Broczyno przeprowadzili takie szkolenie na pl. Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Wspierali ich strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku. Równolegle na pl. Konstytucji działania prowadziło Stowarzyszenie Żarek i Grupa Medyczna Drawsko. Na drugim stanowisko prowadzona była nauka pierwszej pomocy, a w zamian za naukę mieszkańcy otrzymywali czujniki tlenku węgla.

O projekcie rozmawialiśmy z naczelnikiem OSP Broczyno Tomaszem Dąbrowskim.

Jak zgasić pożar ? OSP Broczyno prowadzi szkolenia dla mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *